Trabzon'da 7 terörist vatandaşı gasp etti
 Bölgeye sızma faaliyetlerinde hiç pes etmeyen hain PKK terör örgütünün 7 kişilik grubu bu kez Hayrat ilçesi Hanlut Köyü Aksu yaylası görüldü. 

PARDESÜ GİYİYORLARDI

Hayrat ilçesi’nde kamyonu bozulan R.K isimli vatandaş, aracını tamir ederken yanına yaklaşan siyah pardesülü 7 kişi kendisine ne yaptığını sordu. 

PARDESÜ ALTINDA BÜYÜK SİLAHLAR, YEMEK SORDULAR

Konuşma aksanlarının bu yöreden olmadığını belirten R.K, kişilerin siyah pardesüleri altında büyük silahları olduğunu belirterek ‘Kamyonda yiyecek olup olmadığını sordular.  Ekmek ve kavunlar vardı, onları gördüler, aracımın içindeki silah ile birlikte hepsini aldılar. Telefonum olup olmadığını sordular. Bende yok dedim. Sonra bana ‘Arkanı dön ve sakın biz gidene kadar hareket etme’ dediler. Bende biraz bekledikten sonra telefonumla güvenlik güçlerine haber verdim’ ifadelerini kulanmış'

VATANDAŞ DESTEĞE ÇIKTI

Yapılan bu ihbar sonrası güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı arama tarama faaliyeti başlattılar. 7 teröristin Çaykara İstikameti’ne doğru ilerlediği ifade ediliyor. Vatandaşlarda silahlarını alarak güvenlik güçlerine operasyon esnasında destek sağlıyor.

'HA SİZİN CANINIZ HA BİZİM CANIMIZ'

Güvenlik güçlerinin ‘Tehlikedesiniz ayrılın, operasyonu biz devam ettiririz’ demesine rağmen Trabzonlu vatandaşlar ‘ha sizin canınız ha bizim canımız, fark etmez kurşun size geleceğine bize gelsin, bu vatana canımız feda olsun’ diyerek operasyona katılmakta ısrar ettikleri öğrenildi.

KAÇMAYA ÇALIŞAN TERÖRİSTLER ARASINDA ÇATIŞMA SÜRÜYOR

İhbari alan güvenlik güçleri takibe başladı. Başlatılan takip neticesinde Anzer Yaylası eteklerinde Trabzon- Rize sınırına yakın bir noktada teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.  Kaçmaya çalışan teröristler ile güvenlik güçleri arasındaki çatışma sürüyor.
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Selin vurduğu, Trabzon Beşikdüzü'nde...

Haberi Oku