Eğitim:
Tercihler Devam Ediyor!
 YS Tercih kılavuzu ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlandı. 2015-2016 yılına ait üniversite, taban puanları, yüzdelik dilimleri ve üniversite yerleştirmelerinde etkili olan başarı sıralamasının yer aldığı ÖSYS TErcih kılavuzu adayların tercih aşamalarında eğitrim görmek isteyecekleri okullar ilgili bilgi sahibi olmalarınıda sağlayacak. 2016 ÖSYM Lisans yerleştirme sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra ünivesite tercihi yapacak olan adayların heyecnalı bekleyişi sonra eriyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında değişen ÖSYM sınav takvimi sonrasında 2016-ÖSYS tercihlerinin 29 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. 2016 tercih kilavuzu yayınlandı mı? Bu yıl bir değişiklik yoluna giden ÖSYM, Üniversite tercih kılavuzunu adayların erişimine llys sonuçları açıklanmadan önce açtı. 2016 LYS sınavlarının tüm oturumları geçtiğimiz haftalarda 5 oturum şeklinde gerçekleşti. Sınav sorularının sınav bitiminden sonra açıklanmasından sonra öğrenciler tahmini puanlarına göre hangi üniversiteyi tercih edebileceklerini merak etmeye başladılar. Kısa süre önce yayımlanan ÖSYS Tercih Kılavuzu öğrencilerin bu alandaki eksiğini giderdi. tercih kılavuzu nasıl indirilecek? ve ÖSYS 2016 yeni tercih kilavuzuna nereden erişilecek? ÖSYM’nin kısa bir süre önce yayımladığı kılavuzu indirme linkinden indirilebilecek. Üniversite tercihinde kullanılacak olan Üniversite puanları ve kontenjanları ve Üniversite tercihleri ne zaman sorularının cevabını ve detayları haberin devamında ve ajanshaber.com da bulabilirsiniz.
ÖSYS 2016 TERCİH KILAVUZU KİTAPÇIĞI DEĞİŞTİ
LYS Tercih kılavuzu değişti. ÖSYS 2016 tercih kılavuzu geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yayınlanmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ üyesi 15 Üniversitenin kapatılmasından sonra bahsi geçen üniversiteler 2016 LYS Tercih   2015 verileri içeren ve bilgi amaçlı olan kılavuz adayların okul tecihlerinde yol gösterecek. Geçtiğimiz ay LYS sınavları yapılmasından sonra adaylar için üniversiteye tek adım olan tercih dönemi kaldı. Üniversite bölümlerinin puanları, üniversite bölümlerinin kontenjanları ile ilgili detaylı bilginin yer aldığı 2016 tercih kılavuzuna haberin devamında bulunan linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Peki, Üniversitelere tercihleri ne zaman yapılacak? Ertelenen lys tercihleri ÖSYM Sınav takvimine göre, 2016-ÖSYS tercihlerinin 29 Temmuz-3 AğustosÜniversite adayları üniversite bölüm puanları ve kontenjanlarını aşağıdaki linkteki kılavuz üzerinden kontrol edebilir.

ÖSYM LYS TERCİHLERİ BAŞLADI - LYS TECİH KILAVUZUNDAN 15 ÜNİVERSİTE ÇIKARILDI

Kapatılan Üniversiteler ÖSYM Tercih kılavuzundan çıkarıldı. LYS Tercihlerinin 26 Temmuz'da başlayacağı belirtilen ÖSYS tercihlerinin 29 Temmuz'a alındığı belirtilmişti.15 Temmuz darbe girişimi sonrasında LYS Tercihleri YÖK tarafından ertelenmişti. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 26 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyurulan2016-ÖSYS tercihlerinin 29 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında alınmasına karar verildiği bildirildi. Öte yandan, YÖK yetkilileri, Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan 15 yükseköğretim kurumuna ait bilgiler tercih kılavuzundan çıkarıldı.

LYS TERCİH KILAVUZU 2016'YA BULUNAN BU ÜMİVERSİTELERİ TERCİH ETMEYİN

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, 18 Temmuz 2016 tarihinde ÖSYM'nin internet sayfasından yayımlanan kılavuzda ise güncellemeler yapıldı. Buna göre, OHAL Kararnamesi ile kapatılan;

Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa),

Canik Başarı Üniversitesi (Samsun),

Fatih Üniversitesi (İstanbul),

Gediz Üniversitesi (İzmir),

İpek Üniversitesi (Ankara),

Melikşah Üniversitesi (Kayseri),

İzmir Üniversitesi (İzmir),

Mevlana Üniversitesi (Konya),

Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul),

Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır),

Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul),

Şifa Üniversitesi (İzmir),

Turgut Özal Üniversitesi (Ankara),

Zirve Üniversitesi (Gaziantep) kılavuzdan çıkarıldı.
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÖĞRENCİLERE GÜZEL HABER!

Haberi Oku